Péče o nohy

10. july 2009 at 11:21 | LaDy_aLiShA ♥
Co dělat, abychom měly krásné nohy
Péče o nohy je velice důležitá a to nejen v letních dnech, kdy nosíme páskové boty, ale po celý rok. Nohy nás nosí celý život, jsou unavené, trpí křečemi, bývají oteklé a bolavé. A proto si péči zaslouží. Pedikúra je ošetření kůže a nehtů u nohou. Při pedikúře je z chodidel odstraňována zrohovatělá kůže, puchýře, kuří oka a u starších lidí těž otlačeniny a mozoly.
Na pedikúru bychom měli chodit alespoň jednou za měsíc. Pokud má někdo větší problémy, tak i dvakrát do měsíce. V salonu si můžete dopřát mokrou nebo suchou pedikúru. Při mokré se nohy namočí do vodní lázně. Po změkčení kůže začíná pedikérka pracovat. Při suché pedikúře se nohy nenamáčejí, kůže se změkčuje kosmetickými přípravky a obrušuje se speciální frézou s odsáváním. V každém salonu by měli používané nástroje řádně sterilizovat. Každá pedikérka by také měla rozpoznat potencionální plíseň na nohou nebo nehtech. Zákazníka by měla upozornit a odeslat ke kožnímu lékaři.

A co všechno patři do pedikúry? Koupel nohou, odstranění kuřích ok, vrostlých nehtů apod., odstranění zrohovatělé kůže a mozolů, úprava nehtů a jejich okolí, dle přání zákazníka lakování, odborná masáž do výše kolen. Doplňkem k péči o nohy jsou parafínové zábaly s výživnou maskou. V nadstandardní péči se provádí výživa nehtů P- shine, depilace a následné ošetření.
Pokud nechcete své nohy svěřit odborníkům, můžete si udělat pedikúru doma. Ze všeho nejdřív namočte nohy na minimálně deset minut do vlažné lázně se lžící koupelové soli a šťávou z jednoho citronu nebo lžíci octa. Po osušení odstraňte zrohovatělou kůži pemzou nebo jinými brusnými špachtlemi. Poté chodidla vyhlaďte peelingovým krémem a nohy opláchněte. Dále by měla následovat úprava nehtů. Nehty na nohou stříhejte do rovna. Nejlépe kleštičkami na nehty. Nerovnosti zapilujte hrubším pilníkem. Kůžičku na nohou nestříhejte, opět ji jen změkčenou zatlačte zpět. Nakonec nehtíky nalakujte. Na samý závěr této domácí pedikúry nohy osvěžte střídavě teplou a studenou sprchou a promazejte je hydratačním krémem s deodoračním účinkem.

zdroj: luciufi

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Katysek - tvoje SB*énko :) Katysek - tvoje SB*énko :) | Web | 10. july 2009 at 17:04 | React

jakpak se máš???

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement
Copyright © 2010 | Alish - www.glamourfashion.blog.cz
Hosting →  Blog.cz